Parkiety deski podłogowe panele układanie cyklinowanie lakierowanie

Kunszt rękodzieła

Wykonywanie doskonałych parkietów to nasza wieloletnia tradycja i pasja. Satysfakcja klienta z posiadania unikalnego piękna w swoim otoczeniu jest dla nas największą motywacją do zgłębiania sztuki parkietu. Nasze dzieła są efektem pracy naszych rąk. Żadna maszyna nie dorówna kunsztowi naszych mistrzów rękodzieła. Jako że każda deska podłogowa musi pasować w swoje miejsce we wzorze, praca ta wykonywana jest ręcznie. Wymaga ona doświadczenia, zręczności i zmysłu estetyki. Dlatego w naszej firmie mogą zajmować się tym jedynie mistrzowie cechu stolarstwa. W efekcie osiągamy doskonały wygląd wnętrz mieszkań, domów, rezydencji i pałaców.

Kunszt parkietu

Wykonanie opracowanej przez nas kompozycji polega na pieczołowitym wycięciu z drewna desek podłogowych odpowiedniego kształtu, usłojenia i koloru. Posługujemy się przy tym specjalnymi narzędziami zaprojektowanymi w naszej firmie. Jako że każda deska podłogowa musi pasować w swoje miejsce we wzorze, praca ta wykonywana jest ręcznie.

Ułożenie tak przygotowanych elementów we właściwym, zgodnym z projektem miejscu to nie lada sztuka. Niektóre wzory składają się z tak wielu elementów, że ich wzajemne ułożenie jest wyjątkowo skomplikowane. Dlatego współpracujemy z profesjonalnymi wykonawcami, którzy mają wieloletnie doświadczenie w montażu podłóg. Bezpłatnie mierzymy wilgotność podłoża. Specjalista ocenia również wytrzymałość i równość podłoża.

Jakość

Wyjątkowy klient wymaga wyjątkowego parkietu, a ten - wyjątkowej jakości na każdym etapie tworzenia. By sprostać temu wyzwaniu, wiele lat temu zdecydowaliśmy się na prowadzenie całego procesu produkcji parkietu w ramach naszej firmy. Na początku kupujemy starannie wyselekcjonowane i certyfikowane drzewo. Następnie transportujemy je do własnego tartaku, wyspecjalizowanego w przygotowaniu wysokiej klasy tarcicy parkieciarskiej. Tam drewno jest pieczołowicie cięte, sezonowane i suszone. Wykorzystujemy przy tym wielopokoleniowe doświadczenie naszych mistrzów. Przygotowany materiał przekazywany jest przy zachowaniu specjalnych warunków wilgotności i temperatury do naszej pracowni. Tam następuje końcowy etap przygotowania parkietu – dobór usłojenia i koloru materiału, precyzyjne cięcie i szlifowanie.

Tradycja firmy

Historia firmy Okoń Parkiet to ciągłe gromadzenie wiedzy i doświadczenia. Założyciel naszej Firmy jest mistrzem i rzemieślnikiem starej szkoły – jakość, uczciwość i rzetelne rękodzieło są dla niego nieomal święte – i przekazuje swój stosunek do pracy innym pracownikom.

Cały czas doskonalimy nasze rzemiosło aby wspólnie z Państwem czerpać radość z doskonałego produktu jakim jest nasz parkiet. Bez względu na to czy użytkowany jest w domu czy w pałacu.

hide